כיצד יצאתי לחופש מאוכל

לא עוד דיאטות!

עדיין לא ידעתי כיצד ליישם את התובנות המהפכניות הללו בחיי, אבל מרגע זה היה לי ברור לפחות דבר אחד, שאני לא מתכוונת יותר לעשות שוב דיאטה.

שינוי החשיבה ואמונות מגבילות במקום דיאטה
סדנאות למודעות והתפתחות אישית היו חלק מתהליכי ההתפתחות והצמיחה האישית שלי. באחת מאותן סדנאות פגשתי אישה עם סיפור דומה לשלי. היא סיפרה שאת בעיית המשקל שלה פתרה באמצעות גישה המכונה The No Diet Approach , ובתרגום ישיר: גישה (להרזיה) ללא דיאטה. היא גם אמרה שבגישה זו אפשר לאכול מה שרוצים ועדיין לרזות. לא באמת האמנתי לדבריה, כי זה נשמע לי טוב מכדי להיות אמיתי…, אבל כבר לא היה לי מה להפסיד.

וכך, בשיא משקלי, מתוסכלת וסקפטית מאוד משנים של מגוון דיאטות מאכזבות, הלכתי לשמוע על הגישה הזאת ואיך ניתן לרזות ללא דיאטה. התחלתי לעבוד על שינוי החשיבה שלי והעצמת אמונות שתומכות בתהליך לא שגרתי שכזה, לשם כך נדרשתי לשנות לחלוטין את כל מה שהכרתי עד אז כ"הגיוני" וכ"לא הגיוני".

להפתעתי, זה באמת התחיל לעבוד! תוך מספר חודשים התרחש ה"נס" של אכילה רגועה ומספקת (למרות שאכלתי רק מה שאהבתי – גם אוכל 'משמין' שלא הרשיתי לעצמי לאכול קודם ביום-יום, ואפילו התחלתי לרזות.
אבל קרה גם משהו נוסף חשוב אפילו יותר – התחלתי לאהוב את הגוף שלי לראשונה בחיי והייתי מרוצה מעצמי.


למי שלא מכיר

אופירה שאול .N.D

מנטורית ומורת-דרך ותיקה (28 שנים), מנחה ומלווה נשים ביצירת שינויים וטרנספורמציה בכל המישורים, מאמנת להתנהלות מוקשבת ומיטיבה עם האוכל ועם הגוף

בהכשרתי אני מנחת קבוצות וותיקה, מאמנת אונטולוגית-הוויתית, פסיכותרפיסתית גופנית, מדריכה מוסמכת לקורס האווטר ובוגרת סדנאות ותוכניות רבות בנושאי מודעות עצמית, התפתחות וצמיחה אישית.
במשך 17 שנה עסקתי בנטרופתיה וברפואה סינית, כך שאני מכירה גם את הצד הזה של הטיפול בבריאות.

את שיטת חופש מאוכל פיתחתי בהשראת שיטות וגישות רבות ושונות שהתנסיתי בהן באופן אישי ומקצועי. למידת עקרונות השיטה ותרגול היישום שלהם בחיי היום יום נעשים בסדנאות וקורסים. נכון להיום עברו את הקורס מעל 1500 בוגרות בשיטת חופש מאוכל.

את שיטת חופש מאוכל פיתחתי והתחלתי להעביר בשנת 1993, בעקבות התמודדות אישית במשך כ-20 שנה עם בולמוסי אכילה ומשקל יתר של 20 ק"ג.

דיאטה, השמנה, דיאטה השמנה ועוד דיאטה …
ניסיתי להתמודד עם בעיית המשקל שלי בדרך היחידה שהכרתי אז – דיאטה. וניסיתי דיאטות רבות ושונות. אחרי כל דיאטה כזו רזיתי אבל השמנתי בחזרה אפילו יותר מהמשקל המקורי. כל ניסיון כזה התחיל בתקווה גדולה והסתיים באכזבה ובעוגמת נפש. כך "זיגזגתי" תקופה ארוכה בין ירידה ועלייה במשקל (יו-יו), מה שלווה בהתעסקות בלתי פוסקת במראה שלי, בגופי ובמשקלי.

האוכל אינו הבעיה כי אם סימפטום לבעיות אחרות

במשך שהיתי בארה"ב נחשפתי לרעיון שבעית המשקל אינה למעשה האוכל עצמו, שמשמש לגוף שלי כ"דלק" בכדי להניע אותו ולעזור לו בבנייתו, אלא, במחשבות שלי, בפרשנויות ובשיפוטים שאני עושה לגבי האוכל וההנאה שהוא מספק.

במילים אחרות,האמונות שלי הן אלו המנציחות למעשה את בעיית המשקל והאכילה שחוויתי והם קשורים לסיפוק או לחוסר סיפוק שאני חווה בחיי היום-יום שלי. וכך התחלתי להבין שהגשמת המטרה שלי לרזות תגיע באמצעות שינוי תודעתי ושינוי דרך החשיבה שלי ולא בעזרת דיאטות שרק החמירו את מצבי הפיזי והנפשי.

אני שומרת על משקלי מאז – כבר 33 שנה. כשחזרתי לישראל (אחרי שהייה של 17 שנה בארה"ב) החלטתי לפתח את שיטת חופש מאוכל שהמטרה שלה לפתור אחת ולתמיד את בעית המשקל – לעזור לכל מי שמעוניית בכך להשתחרר מאכילה רגשית, משקל יתר, רצון לרזות ולהצליח לשמור על המשקל לאורך זמן, התעסקות אובסיסיבית באוכל ואכילה, בולמוסי אכילה וחשיבה "שמנה"- גם אם מדובר באשה רזה.

כלומר, שיטת חופש מאוכל נותנת מענה למי שרוצה לפתור בעיה של משקל עודף, אכילה רגשית (ללא שליטה) בדרך בריאה ושפויה שאינה דיאטה, אלא, באמצעות תהליך של שינוי אופן האכילה, וזאת, תוך התייחסות לשורש הבעיה ובעזרת שינוי מחשבתי והתנהגותי.

תאמי שיחת ייעוץ

שיטת חופש מאוכל

1
משקל עודף
2
התייחסות לשורש הבעיה
3
שינוי מחשבתי והתנהגותי
תאמי שיחת ייעוץ

לקוחות מספרות

סיוון

הגעתי לחופש מאוכל עם ראש פתוח, כי הבנתי שהחופש מתחיל קודם כל עם לרזות מהראש...

רחלי

למדתי להיות קשובה למה שהגוף צריך באותו רגע, ולאכול בלי חרטות...

רינה
תאמי שיחת ייעוץ
Simply - Digital Workshop
Powered by
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram