שיטת חופש מאוכל

כך תאמרי ביי ביי לדיאטות,
תשקמי את מערכת היחסים שלך עם גופך ועם האוכל
ותגיעי למשקל הטבעי והבריא שלך בשמחה

עם שיטת חופש מאוכל

 • את לומדת לאכול במידה ובהנאה
 • את מרגישה טוב עם הגוף שנולדת איתו
 • את מגיעה, באופן טבעי, למשקל הרצוי
 • את חושבת כמו שחושבת בת-אדם רזה
 • את אוכלת לפי צרכי גופך
 • את מתחברת למנגנון הרעב והשובע הטבעי של גופך
 • האוכל והמשקל כבר אינם נושא מרכזי בחייך
 • את מזהה מתי את אוכלת מתוך רעב פיזי ומתי מתוך רעב רגשי
 • את מפסיקה להשתמש באוכל כפיצוי על מה שקורה (או לא) בחייך

לאכול מהכל, לרזות, וגם לשמור על המשקל לאורך זמן, נשמע כמו חלום?

שיטת חופש מאוכל עוזרת לך להגשים את "החלום" ולהפכו למציאות חייך!

כיצד? שיטת חופש מאוכל נותנת לך כלים יעילים ועוצמתיים להגשים את המטרות שהצבת לפנייך. יישום הכלים הללו בחייך מאפשר לך להיות חופשיה מאמונות מכשילות, מדפוסי התנהגות שאינם יעילים עבורך, משיפוט וביקורת עצמית.

בעקבות תהליך זה של צמיחה והתפתחות אישית, באה גם הירידה במשקל ושמירה על משקל יציב, באופן טבעי לחלוטין, וישנה חוויה אמיתית של חופש מהמאבק במשקל.

מטרות שיטת חופש מאוכל

 • חקירה ושינוי דפוסי חשיבה והתנהגות שקשורים לאוכל, משקל, דימוי גוף וכדומה.
 • ללמוד להקשיב לגוף כדי להעניק לו הזנה מתאימה לפי צרכיו באופן טבעי ומדויק.
 • הרזיה באופן טבעי
 • שמירה על משקל יציב לאורך זמן

הנחת יסוד מרכזית בשיטת שיטת חופש מאוכל

הרעב לאוכל מסמל את הרעב שלנו לדברים אחרים בחיים – לאינטימיות, לסיפוק בעבודה וביחסים בינאישיים. כשהללו אינם מסופקים, אנו פונים לאוכל. כלומר, הבעיה של משקל עודף, השמנה חוזרת, וההתעסקות המתמדת בנושאים של אכילה ואוכל, הם רק סימפטום למה שקורה לנו בחיים ואינם הבעיה עצמה.

עקרונות מרכזיים בשיטת חופש מאוכל

 1. שיטת חופש מאוכל – אינה דיאטה! אוכלים מהכל, מבלי להישקל, וללא מדידת היקפים.
 2. שיטת חופש מאוכל – נותנת לך כלים יעילים ומעשיים העוזרים לך לאתר את הסיבות האמיתיות הגורמות למצב של השמנה, אכילת יתר והעיסוק המתמיד באוכל ובאכילה. תהליך זה מוביל להתמודדות טובה יותר עם הרגשות שעולים, להפחתה טבעית בכמויות האוכל שאת אוכלת, ובסופו של דבר, לאכילה שפויה, הרזיה וגם שמירה על משקל יציב.
 3. שיטת חופש מאוכל – מלמדת אותך לאכול מהכל, תוך הקשבה לגופך ולצרכיו. לעומת דיאטות, המנוגדות לטבענו בכך שהן גורמות לנו להתעלם מהמנגנון הטבעי של רעב ושובע ואינן מעודדות הקשבה לגוף ולנפש. דיאטות בנויות על מגבלות ואיסורים שלא ניתן לשמור עליהם לאורך זמן (לכן גם לרוב, דיאטות אינן מצליחות וצריך לעשות מהן הרבה…).
 4. שיטת חופש מאוכל – עוזרת לך לשמור על משקל יציב לאורך זמן וכדרך חיים ולא רק כ"הישג חד פעמי", כפי שמציעות דיאטות. הצלחה כזו אינה יכולה להיות מושגת לדעתנו, על-ידי הישענות על גורמים חיצוניים בלבד (כגון ספירת קלוריות, שקילות מרובות, תפריטים ותוכנית אוכל נוקשה), הדורשים משמעת שקשה לעמוד בה לאורך זמן. אלא, ניתן להשיגה, באמצעות פיתוח מודעות פנימית, סיגול צורת חשיבה של "אדם רזה" ומציאת מוטיבציה אישית לצמיחה רוחנית ושיפור איכות החיים הכוללת.

איך זה עובד?

בשיטת חופש מאוכל נעשה שימוש במגוון של טכניקות ושיטות עבודה מוכחות, המקנים כלים יעילים ואפקטיביים לאימון יום-יומי אישי, וכן גם בתרגילים להטמעת עקרונות השיטה. התרגילים כוללים שיחות פרונטאליות, כתיבה, דמיון מודרך והתבוננות פנימה. רכישת עקרונות השיטה והתרגול המעשי שלה מתקיימים בקבוצה או "אחד על אחד" עם המנחה.

למי מתאימה שיטת חופש מאוכל?

לנשים עם עודף משקל או רזות המרגישות שמנות, אלה שסובלים מהפרעות אכילה, כל מי שמורדת מהמראה שלה, נשים בהריון ולאחריו, אנשים עם בעיות של דימוי עצמי, וכל מי שנושא המשקל, האוכל והאכילה מעסיקים אותה באופן מיוחד.

התאמת חופש מאוכל לבעלי/ות מגבלות רפואיות

השיטה, המבוססת על הקשבה לעצמנו, מאפשרת שילוב והתאמה גם עם מגבלות תזונתיות, אם יש. התוצאה – הרגשה של כוח ושליטה במקום הרגשה של מגבלה!

למי לא מתאימה שיטת חופש מאוכל?

למי שמחפשת לרזות באופן מיידי (כדי "להיכנס" לשמלת החתונה, לרזות לבר-מצווה וכד'), למי שחולמת למצוא "קסם" או "תרופת פלא" שיעשו עבורה את העבודה, למי שמרגישה מחויבת להיות תלוייה בתוכנית אוכל מוכתבת ונוקשה, שקילה יומית וספירת קלוריות.

תמיכה, הנחייה וליווי לאורך כל הדרך

אנו נעזור לך לרכוש כלים לחיים בכדי שתוכלי לרזות ולהתמודד טוב יותר, עם כל האתגרים שהנושאים של אוכל והמשקל מעוררים בחייך. ובנוסף, נלווה אותך במסע להטמעת הכלים הללו ושילובם בצורה הטובה ביותר האפשרית בחייך. חשוב לנו להיות עימך ברגעים השמחים וגם ברגעים הקשים, עד להשגת המטרה שהגדרת לעצמך.

זכרי כי את יכולה לבחור לצאת לחופש מאוכל להיות חופשייה מאמונות ודפוסי התנהגות מכשילים, חופשייה מביקורת ושיפוט עצמיים, חופשייה מרגשות אשמה, בושה ותסכול. בחרי לעשות זאת כעת, משום שהחיים קצרים וזו אינה חזרה גנראלית! וגם, משום שמגיע לך לחיות בצורה הטובה ביותר האפשרית.

תאמרי ביי ביי לדיאטה

גלי את הסוד עכשיו!
תאמי שיחת ייעוץ
Simply - Digital Workshop
Powered by
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram